Коммутатор 7148G-F

Part № 71G11K2L2-48
Описание: Коммутатор 7148G-F Extreme Network 48 10/100/1000 PoE (.at + .af capable) RJ45 ports with EEE, 2 1/10Gb SFP+ ports, 2 10/40Gb QSFP+ ports , includes reversible redundant fan module and a two post rack mount kit. Power supplies ordered separately.
Коммутаторы 1Gb Extreme Networks серии 7100G представляют собой качественное сетевое оборудование, которое отличает высокая плотность портов и производительность. Порты осуществляют поддержку стандартов 1Гб и 10Гб. Это позволяет уверенно использовать приложения, требующие высокой пропускной способности. Вместе с этим пользователю доступны разнообразные варианты подключения.
Технические характеристики Коммутатор 7148G-F:
| PERFORMANCE | |
| Switching Throughput Mpps | 220 Mpps |
| Switching Capacity | 296 Gbps |
| Max Gb Ethernet Ports | 48 |
| Max 10Gb Ethernet Ports | 8 |
| Max 40Gb Ethernet Ports | 2 |
| MAC Address Table | 128K |
| VLANs Supported | 4,094 |
| Packet Buffers | 4MB |
| PHYSICAL SPECIFICATIONS | |
| Dimensions (H x W x D), Rack Units |
• 1 Rack Unit high • 4.37 cm H x 44.73cm W x 43.40cm D • 1.72” H x 17.61” W x 17.086” D |
| Physical Ports |
• (48) 100Mb/1Gb SFP ports • (2) 1Gb/10Gb SFP+ ports and MACsec capable • (2) 10Gb/40Gb QSFP+ ports • (1) Console port • (1) Micro-USB port |
| POWER | |
| Power Supplies | Up to two load sharing redundant 460W power supplies |
| Normal Input Voltage | 100 - 240 VAC |
| Input Frequency | 50 - 60 Hz |
| Max Power Consumption 96W 81W 81W | |
| Available Power PoE | - |
| ENVIRONMENTAL | |
| Operating Temperature | 5° to 40° C (41° to 104° F) |
| Non-Operating Temperature | -30° to 73° C (-22° to 164° F) |
| Operating Relative Humidity | 5% to 95% (non-condensing) |
| AGENCY SPECIFICATIONS | |
| Safety UL 60950-1, FDA 21 CFR 1040.10 and 1040.11, CAN/CSA C22.2, No. 60950-1, EN 60950-1, EN 60825-1, EN 60825-2, IEC 60950-1, 2006/95/EC (Low Voltage Directive) | |
| Electromagnetic Compatibility FCC 47 CFR Part 15 (Class A), ICES-003 (Class A), EN 55022 (Class A), EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, AS/NZ CISPR-22 (Class A). VCCI V-3. CNS 13438 (BSMI), 2004/108/EC (EMC Directive) | |
| Environmental 2002/95/EC (RoHS Directive), 2002/96/EC (WEEE Directive), Ministry of Information Order #39 (China RoHS) | |


